Giżyckie Archiwum Cyfrowe zaprasza na wystawę:
Zenon Kucharek urodził się w podlaskim Supraślu, gdzie spędził dziecięce i młodzieńcze lata. Tam mieszkała też jego rodzina, z którą przetrwał wojnę. A dwie okupacje, niemiecka i sowiecka, dotkliwie doświadczyły miasto i jego mieszkańców. Do Łuczan przyjechał tuż kilka miesięcy po przejściu frontu, 25 maja 1945 r. i osiedlił się. Był więc jednym z pierwszych mieszkańców miasta. Niestety, nie dowiemy się już, co kierowało 23. letnim młodzieńcem, aby wyruszyć do Prus Wschodnich i osiedlić się w niewielkim, mocno pokiereszowanym wojną, miasteczku. Zatrudnił się w uruchamianej właśnie elektrowni miejskiej jako monter, chociaż z zawodu był … fotografem. I ta profesja i związana z nią pasja, mimo, że imał się innych zajęć, towarzyszyły mu nieprzerwanie do końca życia.
Jakiś czas temu jego wnuczka Patrycja przyniosła do GAC zdjęcia z rodzinnego archiwum. Było ich ponad 1300. Już pierwszy rzut oka pozwolił ocenić, że to będzie bardzo ciekawa kolekcja. i tak też jest.
Jest tam bardzo wiele fajnych zdjęć o różnorodnej tematyce.
Tak fajnych, że postanowiłem Wam zaprezentować niewielką ich część na wystawie, na której wernisaż zapraszam w najbliższy piątek,
23 maja o godz. 16.00 do siedziby GAC przy Warszawskiej 17.
Jak pewnie się domyślacie, będzie też trochę historii
Do zobaczenia GACusie, a póki co miłego dnia !!
Źródło tekstu: Facebook Giżyckiego Archiwum Cyfrowego